KURUMSAL

Burak SITRAVA

Kurucumuz

Boğaziçi Üniversitesi’nde yüksek onur derecesi ile İşletme Bölümünü bitiren Burak Sitrava, yüksek lisansını Ingiltere’de London School of Economics’te Finans üzerine tamamladı. Daha sonra kariyerine, Dünya’nın en büyük finansal kuruluşlarından PricewaterhouseCoopers’ın (PwC) Londra ofisinde başladı. İngiltere’de 3 sene çalıştıktan sonra, Burak Sitrava, PwC’nin ayrıca Dubai ve İstanbul ofislerinde birer sene görev aldı.

Burak Sitrava, daha sonra, Orta Doğu’nun en büyük Holding şirketlerinden birinde Dubai ofisinde çalışmaya başladı. Anılan Holding firmasının Singapur, Malezya, Birleşik Arap Emirlikleri, Mısır, Suudi Arabistan ve Bahreyn yatırımlarından ve şirketlerinden sorumlu Yönetici Direktör olarak 8 sene çalıştı. Grubun birçok şirketinin Yönetim Kurullarında görev yaptı. Almanya’nın en büyük araç kiralama ve leasing şirketi Sixt’in Bahreyn ve Suudi Arabistan pazarlarına açılması, Singapur’daki sayılı mühendislik firmalarından CNA Group adlı borsaya kote şirketin hisselerinin Mitsibushi’ye satılması, Mısır’ın en büyük hastanesi olan DAF Hospital’ın Kuwait’te yeni hastaneler açması başarılarından sadece birkaçı.

Eğitimin, hayatın her döneminde devam etmesine inanan Burak Sitrava, 2012 senesinde Harvard Üniversitesi’nin Özel Sermaye ve Risk Yönetimi programında ihtisasını başarıyla tamamladı. Burak Sitrava aynı sene gelişmiş bir öğrenme yönetim sistemi olan Easyclass.com’u kurdu; Easyclass Türkiye, İtalya, Romanya ve Birleşik Arap Emirlikleri gibi ülkelerde hali hazırda 1 milyonun üzerinde kayıtlı kullanıcıya ulaştı.

Burak Sitrava, Düşünür Okulları’nı kurarak sürekli değişerek gelişen dünyamıza adapte olacak; Google, Apple, Microsoft, General Electric gibi dünya devi şirketleri ileriki yillarda Türkiye’de de kuracak ve yönetebilecek nesilleri yetiştirmeyi hedefliyor. Düşünür Okulları, ana sınıfından 12. sınıfa kadar bireysel farklılıkları gözeten eğitimiyle yenilikçi, etik ve yüksek akademik standartlarla toplumsal ve kültürler arası bilince sahip çift dilli vatandaşlar yetiştirmeyi amaçlıyor.