Eğitim & Öğrenme

Değerli Velimiz,

Öğrencilerimizin 21. yüzyıl becerilerini geliştirmek, dünya vatandaşı olmalarına destek vermek, yabancı dil gelişimlerini sağlamak, liderlik becerilerini geliştirmek ve en iyi üniversitelerden kabul almalarını sağlamak amacı ile okulumuz uluslararası lise değişim programlarını başlatmıştır. Bu amaç ile Türkiye-Kanada Milli Eğitim Bakanlıkları danışman kurumu WCEP Turkey ile protokol imzalamıştır.

Worldwide Cultural Exchange Program (W.C.E.P) Türkiye ofisi, başta Kanada Eğitim Bakanlığı olmak üzere toplam 16 ülkenin uluslararası lise öğrenci değişim programlarının Türkiye seçmelerini yürütmektedir. Bununla birlikte Milli Eğitim Bakanlığı İl-İlçe Müdürlükleri ve Devlet ve Özel Liselerimiz ile uluslararası projeler gerçekleştirmektedir.

Yurt dışı değişim programları, İngilizce yeterlilik sınavı ( ELTIS ) İl Seçme Sınavı okulumuzda 16/10/2021 Cumartesi günü saat 14:00 de Pandemi koşullarına uygun olarak yapılacaktır. Sınava 7-8-9-10-11-12.sınıf öğrencilerimiz katılabilirler. Değişim programı ilgili bilgi almak isteyen velilerimize aşağıda belirtilen tarih ve saatte , link üzerinden Zoom aracılığı ile bilgilendirme toplantısı yapılacaktır.

VELİ TOPLANTISI-ZOOM

11/10/2021, Pazartesi günü, saat 20:00
https://us06web.zoom.us/j/82824603133


ELTIS (İngilizce Yeterlilik Sınavı), yurt dışında lise değişim öğrencisi olmak, ve/veya okulumuzda önümüzde ki yıldan itibaren uygulamayı planladığımız AP (ADVANCED PLACEMENT) Diploma Programlarına katılmak isteyen öğrencilerimiz için AMERİKA COLLEGE BOARD tarafından yapılan uluslararası geçerliliği olan bir sınavdır. Sınava katılmak isteyen öğrencilerimiz ww.wcep.org sitesi üzerinden en geç 13 EKİM 2021 Çarşamba saat 17:00 ye kadar başvuru yapmaları ve başvuru sonrası mail olarak gönderilen SINAV KİTAPÇIK DİLEKÇESİNİ doldurup imzalayıp dilekce@wcep.org adresine göndermeleri gerekmektedir. Sınav ücreti olan 400 TL sınav günü sınav salonunda makbuz karşılığı öğrencimiz tarafından yetkililere ödenecektir.
Sınıfınız Dünya Olsun,
Saygılarımızla,
Okul Müdürü

Not: Programa katılım için ELTIS (The English Language Test for International Students) İngilizce sınavına ve sınavla eş zamanlı yapılacak veli seminerine katılım zorunludur.

Detaylı bilgi için: www.wcep.org