KURUMSAL

Eren Günhan ULUSOY

Yönetim Kurulu Üyemiz

Boğaziçi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü'nden 2003 yılında mezun olan Eren Günhan Ulusoy, 2014 yılında On Dokuz Mayıs Üniversitesi'nde Tarım Ekonomisi dalında yüksek lisansını tamamladı.

Şirket ortağı olduğu Ulusoy Un Sanayi ve Ticaret A.Ş.'de 2004-2010 yılları arasında Genel Müdür olarak görev yaptı. 2010-2015 yıllarında görevine icra Kurulu Başkanı ve CEO olarak devam eden Günhan Ulusoy, Mart 2015'te gerçekleşen genel kurulda Yönetim Kurulu Başkanı olarak seçildi. Günhan Ulusoy 13 yıl önce henüz 23 yasındayken devraldığı aile şirketi Ulusoy Un'un cirosunu 50 milyon liradan 1 milyar liranın üzerine taşıdı. Kasım 2014 tarihinde, Ulusoy Un halka arz olmuş ve hisseleri Borsa İstanbul'da işlem görmeye başlamıştır.

Günhan Ulusoy aynı zamanda, Türkiye Un Sanayicileri Derneği Yönetim Kurulu Başkanlığı, Karadeniz Hububat Bakliyat ve Yağlı Tohumlar İhracatçılar Birliği Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı ve Samsun Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Baskan Yardımcılığı görevlerini de sürdürüyor.

Fortune Türkiye'nin, her yıl düzenli olarak yayımladığı 40 yaş altındaki en başarılı 40 CEO listesine 7. sıradan giren Günhan Ulusoy, eğitimde fark yaratmak için yola koyulan Düşünür Okulları'nın da hem yatırımcısı hem de Yönetim Kurulu Üyesidir.